Концепція книжки (1938. Пам'ятна книжка з альбомною секцією польською та українською мовами) - АКЦІЯ РУЙНУВАННЯ ПРАВОСЛАВНИХ ЦЕРКОВ НА ХОЛМЩИНІ І ПІВДЕННОМУ ПІДЛЯШШІ

Перейти до змісту

Головне меню

Концепція книжки (1938. Пам'ятна книжка з альбомною секцією польською та українською мовами)

Історіографія > Книжки > 1938...
 
 

Одним із елементів відзначень 70-х роковин акції руйнування православних церков на Холмщині та Південному Підляшші у 1938 р. буде видання книжки "1938. Акція руйнування православних церков на Холмщині і Південному Підляшші". Публікація передбачається на центральні відзначення роковин, які пройдуть у Холмі 12-13 жовтня 2008 р.

Книжка вийде у світ із благословення православного архиєпископа Люблинського і Холмського Авеля. Вона буде видана під почесним патронатом Президента Республіки Польща Леха Качинського. Публікацію відкриватиме Вступ Президента РП Леха Качинського та Передмова предстоятеля Православної Церкви у Польщі Його Блаженства Блаженнішого Сави, Митрополита Варшавського і всієї Польщі.

Видання матиме двомовний характер, міститиме паралельний текст українською та польською мовами. Книжка складатиметься з двох частин.

У першій, текстовій частині у десяти розділах буде представлено історичні обумовлення подій 1938 р., принципи і перебіг полонізаційно-ревіндикаційної акції, процес руйнування храмів, реакцію ієрархії та вірних Православної Церкви та громадської думки, а також спрямовану проти Православної Церкви діяльність державної адміністрації у наступні місяці 1938 і 1939 р. та презентацію подальших проектів національно-релігійної політики держави на цій території. Історичний текст, автором якого є Григорій Купріянович, супроводжуватимуть цитати з джерельних матеріалів із того часу: як офіційних документів, так і розповідей свідків тих драматичних подій, а також думки інших істориків про ті події.

У другій, альбомній частині, буде поміщено кількадесят фотографій церков, які було зруйновано на Холмщині та Південному Підляшші у 1938 р. Серед них будуть унікальні й приголомшливі знімки, що зображають сам процес руйнування церков.

Автором графічної концепції книжки і дизайну та її технічним редактором є Славомир Виспянський. Переклади джерельних текстів українською мовою здійснив Андрій Савенець, а польською мовою - Григорій Купріянович.

 
 
 
 
 
Назад до змісту | Назад до головного меню