Єпархія - АКЦІЯ РУЙНУВАННЯ ПРАВОСЛАВНИХ ЦЕРКОВ НА ХОЛМЩИНІ І ПІВДЕННОМУ ПІДЛЯШШІ

Перейти до змісту

Головне меню

Єпархія

Про нас
 
 
 
 

Його Високопреосвященство Високопреосвященніший Авель
Архиєпископ Люблинський і Холмський

Початки східного християнства на території пізнішої Холмської єпархії сягають X ст. Після офіційного хрещення Київської Русі, прийнятого її правителем Володимиром Великим у 988 році, християнські місії дійшли до західних рубежів цієї держави. Уже в 992 році у недалекому Володимирі Волинському постало православне єпископство, до складу якого увійшли, зокрема, території між річками Вепр і Буг, де проживало руське населення. Тоді ж, правдоподібно, закладено тут підвалини православної церковної організації.

Люблинсько-Холмська православна єпархія була відновлена рішенням Священного Собору Єпископів Автокефальної Православної Церкви в Польщі від 25 березня 1989 р. Вона безпосередньо продовжує традицію колишньої Холмської єпархії. Єпархія охопила воєвідства центрально-східної Польщі: Білопідляське, Холмське, Люблинське, Седлецьке, Тарнобжезьке, Замойське і почасти Ряшівське. У часі створенння єпархія нараховувала 16 парафій, поділених на 2 благочиння. На території єпархії опинився також монастир преп. Онуфрія Великого у Яблочині, що перебуває у юрисдикції Митрополита Варшавського і всієї Польщі, а також Вища православна духовна семінарія у Яблочині.

Нині єпархія нараховує 24 парафії, поділені на 5 благочинь: Люблинське, Холмське, Біло-Підляське, Тереспільське і Замойське.


Офіційна інтернет-сторінка Люблинсько-Холмської православної єпархії>>


 
 
 
 
Назад до змісту | Назад до головного меню